Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostrava - kultura a umění

11. 11. 2008

V Ostravě existuje 37 galerií. Historicky nejstarší je Galerie výtvarného umění se sídlem v Domě umění, která spravuje významné sbírky českého i světového umění 19. a 20. století i díla regionálních umělců.

Historii města dokumentují expozice a výstavy Ostravského muzea. Hornické muzeum OKD a Národní kulturní památka Důl Michal mapují vývoj hornictví na Ostravsku. Zajímavé exponáty si mohou lidé prohlédnout také v Hasičském muzeu a Citerovém kulturním centru.

Město má 5 kin, jedno z nich - Multikino Cinestar - nabízí v několika klimatizovaných sálech desítky filmových představení denně.

Národní divadlo moravskoslezské patří ke čtyřsouborovým divadlům. Ve dvou budovách - v Divadle Antonína Dvořáka a Divadle Jiřího Myrona - působí opera, činohra, balet a opereta. Divadelní společnost Petra Bezruče a Komorní scéna Aréna jsou činoherními soubory.

Dětem jsou věnována představení Divadla loutek Ostrava. Na jeho scéně se každé dva roky koná mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse. Mezinárodně uznávaným hudebním tělesem je Janáčkova filharmonie Ostrava, k vyhledávaným akcím patří mezinárodní festival klasické hudby Janáčkův máj.

Pestrými žánry láká mladé lidi z mnoha zemí Evropy Colours of Ostrava, skladby současných autorů zní na Festivalu nové hudby v rámci bienále Ostravských dnů.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář