Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sport

21. 10. 2008

 Statutární město Frýdek-Místek je pro svou geografickou polohu nazýváno též „Bránou Beskyd“ a je pro jeho obyvatele i návštěvníky výchozím bodem mnoha turistických, cykloturistických a jezdeckých tras směřujících do Beskyd. V zimním období platí totéž pro vyznavače lyžování – nabídku tvoří nejen běžecké trasy, ale také sjezdovky v blízkém okolí města.

Na území samotného města včetně okrajových částí se nachází řada sportovních zařízení. Nejmodernějším je otevřený
Aquapark Olešná s plaveckým i rekreačním bazénem s atrakcemi pro děti i dospělé, umístěný u přehrady Olešná (kde najdou uplatnění kanoisté, surfaři a jachtaři). Vodním radovánkám slouží také dva kryté bazény – jeden v areálu SOU Technického v Místku a druhý v areálu ZŠ Frýdek-Místek, Jiřího z Poděbrad ve Frýdku. Uprostřed města na břehu řeky Ostravice stojí Víceúčelová sportovní hala, která nabízí kromě ledové plochy pro zimní sporty možnost úpravy na různá sportovní hřiště nebo jeviště pro konání kulturních a společenských akcí či výstavní plochu.

Statutární město Frýdek-Místek disponuje dvěma novými tělocvičnami s hledištěm (při ZŠ Frýdek-Místek, Pionýrů 400 a ZŠ Frýdek-Místek, 1. máje 1700) určenými pro míčové sporty, zejména házenou a volejbal, kterým se ve městě daří a dosahují vrcholové úrovně. V centru se dále nachází sportovní areál TJ Slezan Frýdek-Místek s novým atletickým oválem, fotbalovým hřištěm a hřištěm na baseball či softball. Druhý otevřený stadion sloužící fotbalistům je umístěn na okraji Frýdku, fotbalové trávníky jsou rovněž v okrajových částech Chlebovice, Lískovec a Panské Nové Dvory.

Pro vyznavače skateboardingu, in-line bruslení a adrenalinových zážitků na BMX kolech byl vybudován zastřešený areál v centru města a krytá hala v místeckém lese. Dětem, mládeži i dospělým sportovcům je ve městě k dispozici na 20 školních tělocvičen, 20 dalších zařízení pro tělovýchovu a 50 veřejně přístupných hřišť. Žádanými jsou zejména zařízení pro fitness a aerobic, squash, tenis, bowlingová zábavní centra a zařízení nebo centra sloužící k regeneraci (zařízení jsou uvedena v nabídce „Sport ve městě“ vpravo).

Statutární město Frýdek-Místek podporuje finančně činnost a soutěžní akce pořádané sportovními organizacemi a v rámci projektu Centra sportu podporuje rovněž činnost kroužků na základních a středních školách, jejíchž cílem je přivádět mladé lidi k pohybovým aktivitám. Děti a studenti navštěvující sportovní kroužky se během školního roku účastní řady soutěží pořádaných Asociací školních sportovních klubů, v nichž dosahují často výborných výsledků. Ve sportovním kalendáři najdeme mnoho akcí, soutěží a turnajů, které jsou pořádány místními sportovními kluby a oddíly (viz. nabídka sportovních akcí vpravo nebo v horní liště).